Tutaj powinien być opis

Dzień Dziecka z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich

30 maja br., na zaproszenie prof. nadz. dr hab. Zbigniewa Wawra – Dyrektora Łazienek Królewskich w Warszawie, Wychowankowie Placówki  w Wyszogrodzie wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. Z okazji Dnia Dziecka, Pracownicy Muzeum, przygotowali dla podopiecznych 5 wyróżnionych placówek z województwa mazowieckiego, mnóstwo atrakcji.

Po krótkim spacerze przepięknymi, parkowymi alejkami Łazienek, młodzież naszej Placówki została zaproszona do Starej Oranżerii, gdzie w Teatrze Królewskim obejrzała spektakl "Bastien i Bastienne" Wolfganga Amadeusza Mozarta, przygotowany przez artystów Polskiej Opery Królewskiej. Po przedstawieniu,  w Ogrodzie Oranżeryjnym odbył się piknik. Wychowankowie zostali poczęstowani ciepłymi hamburgerami, hot – dogami, parówkami w cieście francuskim, wykwintnymi kanapkami, pierogami w karmelu i udkami z kurczaka. Nie obyło się oczywiście bez waty cukrowej, ciasta, kolorowych napojów i przepysznych lodów.

Po wyśmienitym posiłku grupa udała się do budynku Podchorążówki. Tam czekała na wychowanków kolejna atrakcja. Podczas zwiedzania wystawy "Bratanków dzieje wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich”, pojawiła się małżonka Prezydenta RP – p. Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama, wspólnie z podopiecznymi placówek obejrzała wystawę i wysłuchała komentarza Dyrektora Muzeum, by następnie spotkać się z dziećmi i młodzieżą.

Podczas spotkania, Damian Borowski – wychowanek naszego ośrodka, wręczył pani Prezydent własnoręcznie przygotowany obraz. Miał przy tym okazję, by zamienić kilka słów z Pierwszą Damą, a cała grupa zrobiła sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Finał Dnia Dziecka w Łazienkach Królewskich, odbył się w Pałacu na Wyspie, gdzie dzieci z okazji swojego święta otrzymały upominki. Uroczystość prowadził p. Filip Chajzer, który z radością pozował do zdjęć.

Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrektora i Pracowników Muzeum Łazienki Królewskie za tak niesamowicie spędzony Dzień Dziecka!